A megoldásközpontú, strukturált, irányított esetmegbeszélő csoport középpontjában az az eset áll, amelyet a pedagógus önként hoz a csoportba és támogatásra vágyik a kollégái részéről. Az ilyen jellegű vezetett csoportok egyik fő célja, hogy a pedagógus ne maradjon magára az esettel, az eset kapcsán felmerülő érzéseivel, problémáival.
A megoldásfókuszú esetmegbeszélő csoportok kiindulási pontja a pedagógus és a pedagógus helyzetének jobb megértése, annak feltárása és az esettel kapcsolatos eddig segítő tevékenység, ill. a segítés elkövetkező időszakának, feladatainak megbeszélése.
Az esetmegbeszélés során a csoport tagjai, a pedagógus kollégák új ötletekkel, megközelítésekkel, más-más nézőpontokkal segítik az éppen aktuális esethozót.
Az esetmegbeszélés segít abban, hogy a pedagógus jobban megértse a helyzetét, kapcsolatát pl. egy-egy diákkal. Nem csak visszajelzéseket, hanem konkrét segítséget is kaphat kollégáitól. A csoport többi tagja tapasztalatokat, jól használható technikákat gyűjthet össze, amit később ők is tudnak használni a munkájuk során. Az egymásnak való segítségnyújtás során erősödik a bizalom és összetartozás érzése, karbantartja a pedagógusok mentálhigiénéjét, védi őket a kiégéstől.
Célcsoport: óvodapedagógusok, pedagógusok, nevelőtestületek, tantestületek
Forma: csak személyesen
Időtartam: egy alkalom 45-60 perces
Díja: 40.000 Ft