Az alkotó -fejlesztő meseterápiás alkalmak középpontjában az élőszavas mesemondás áll. A történet hallgatása során mindkét agyfélteke bevonódik, létrehozza a történet átélésének teljes élményét, és egyszerre működteti az értelmi, az érzelmi és a képzelőerőhöz kapcsolódó funkciókat. A mesehallgatást követő feladatok, próbák e köré szerveződnek. Ebben a helyzetben, egy új egyensúlyi állapot létrehozása a cél, ami abban segíti a mese hallgatóját, hogy benne is végbemenjenek azok a folyamatok, melyek a mesében zajlanak.
Az alkotó-fejlesztő meseterápia alkalmai során népmesékkel dolgozunk, mert a megküzdési stratégiák egész tárházát mutatják meg, viselkedési modelleket adnak, erkölcsi alapmintákat mutatnak be, és mindenki saját egyéni mintázatának megfelelően választhat a különféle helyzetű, eltérő képességű, és sokféle megküzdési stratégiával rendelkező hős közül.
A „Hétpróbás alkotó – fejlesztő meseterápiás” alkalmak állatmesékkel és varázsmesékkel kapcsolódnak a gyermekekhez. Kifejezetten az én-erő aktivizálására, az egészséges én-részek előtérbe kerülésére, a személyiség rendezettségének megsegítésére bátorsággal, tudatossággal.
A meseterápiás alkalmak fő célja: az önbizalom növelése, az érzelmi intelligencia fejlesztése, a szorongás csökkentése.
Célcsoport: óvodáskorú gyermekek, 4-7 év közöttiek és alsó tagozatos gyermekeknek
Csoportlétszám: 6 - 12 fő
Időtartam: 7 alkalom, óvodásoknak egy alkalom 60 perc, kisiskolásoknak egy alkalom 90 perc
Időpont: kedd délutánonként
Díja: 1 alkalom 8000 Ft (tartalmazza az eszköz és anyag költséget is)
Csoportvezetők:
Medveczky Kata, tanácsadó szakpszichológus, meseterapeuta,
Farkas Vera, pedagógus, mese- és művészetterapeuta